עבודה בגרמניה ללא דרכון

לאחר שאנו משתחררים מהצבא נוצר ואקום מסוים בחיי היום יום שלנו. ההרגל מילדות להיות כרוכים במסגרת מסוימת פתאום נשבר ולפתע יש לנו את כל החיים לפנינו. רבים לא מצליחים לנצל את הזמן הזה, אך מי שחכם ישר חושב כיצד הוא יכול להשתלב בעבודה שתניב לו הכנסה יפה.

בשנים האחרונות נוצר טרנד מסוים שבחורים צעירים המשתחררים מהצבא יוצאים לעבוד במדינה זרה – היכולת לשלב את הטיול אחרי צבא מבלי להוציא כסף על כרטיסי הטיסה והשהות, ובמקום להרוויח לא מעט כסף מושכת לא מעט ישראלים. הבעיה היא שלא לכל אחד ישנו דרכון אירופאי המאפשר לו לעבוד בצורה חוקית – עבודה בגרמניה ללא דרכון כרוכה בסיכונים מסוימים שבמידה ואנו בוחרים להעמיד את עצמנו בהם, חשוב שנדע לפחות את ההשלכות למעשים.

ההשלכות של עבודה בגרמניה ללא דרכון
כמובן שלפני הכול חשוב לציין שהסיכויים שמשטרת ההגירה בגרמניה תתפוס אתכם נמוכים – לא מדובר במדינה כמו ארצות הברית שבה אכיפת החוק מודגשת הרבה יותר, מדובר בגרמניה בסופו של דבר – אך עדיין, הסיכון קיים. במידה ונתפסתם, תועברו למעצר במהלכו יקבע מועד סילוקכם מהמדינה.

לצד הסילוק עצמו, תקבלו חותמת שחורה שתמנע מכם את היכולת לבקר בגרמניה ב-10 השנים הבאות. תקופת המעצר עלולה לפעמים להתמשך, בדרך כלל כתוצאה מסחבת בירוקרטיה או כשל טכני בהתנהלות. יש המדווחים שנאלצו לשהות במעצר במשך תקופה של כמה חודשים ויש לקחת גם את המצב הזה בחשבון, מצב לא נעים בכלל.

האם ניתן לעבוד בגרמניה ללא דרכון?
כמובן שניתן לעבוד באופן לא חוקי, אך עבודה בגרמניה ללא דרכון יכולה להיעשות גם בצורה כשרה לחלוטין – זאת אם נצליח להוציא אשרת עבודה מהקונסוליה בטרם נצא אל המדינה. הקושי להוציא אשרות עבודה הוא די גדול, אך בפועל בהחלט ניתן לעשות זאת. על מנת שהתהליך יצלח, כדאי יהיה שתתייעצו עם החברה ששולחת אתכם למדינה. החברה מן הסתם תהיה מנוסה בכמה וכמה מקרים מסוג זה ועל כן בהחלט סביר להניח שתדע לתת לכם את הטיפים והעצות החכמות ביותר שיסייעו לכם בסופו של דבר להשיג את אשרת העבודה החוקית.

תגיות: , , , .