עבודה בדייג באלסקה

אם אתם שוקלים לעבוד באלסקה הטיפים במאמר זה יכולים לעזור לכם. בעזרת תכנון קפדני והמידע הרב הנמצא ברשותינו על החברות השונות הפועלות בחבל ארץ זה, תוכלו למצוא עבודה טובה להרוויח כסף רב ולצבור ניסיון חיים חשוב.

תעשית הדייג המסחרית באלסקה מחולקת לעונות בהתאם לסוגי הדגים ומכסות הדייג. העונות משתנות במידת מה לפי הצורך. בדרך כלל יש את עונה "A" במהלך החורף (מתחילת ינואר) ועונה "B" במהלך ימי הקיץ המסתיימת בתחילת החורף. במהלך עונות אלו הדגים נתפסים, מעובדים ונמכרים לשווקים ברחבי העולם.

עבודה בדייג באלסקהעונה "A" היא הטובה ביותר ל"עשיית כסף", אבל יותר קרה מעונה "B", שבמהלכה התנאים טובים יותר. המעסיקים העיקריות בתעשית הדייג באלסקה הן: ספינות דייג, ספינות תופסות ומעבדות, ספינות לעיבוד דגים ומפעלים יבשתיים.

ספינות דייג – העבודה על ספינות דייג בדרך כלל מאוד תובענית. הדייג נאלץ להתמודד עם קור, סערות ושעות עבודה רבות, כשלעתים כשיש עבודה הדייג לא ישן במשך מספר ימים.

עם זאת, מדובר בעבודה אשר שכרה בצידה. דייג סרטנים בעונת חורף מסוגל להגיע למשכורת של $5,000 בחודש, כשבשאר עבודות הסיפון השכר הממוצע הוא כ-$4,000 לחודש.

אחת השיטות למציאת עבודה על ספינת דייג היא לעבור ברציפים מספינה לספינה ולשאול את הקפטנים על עבודה. בדרך כלל עבודות של "טירון" הן לשים פיתיונות או לעבוד עם הרשתות. הייה מוכן לעבוד מספר ימים בחינם על מנת להוכיח את עצמך לקפטן, ורק אחר כך להתקבל לעבודה, ואל תשכח לקחת בגדים חמים. לאחר קבלתך לעבודה המשכורת תשולם לפי אחוזים מהשלל או בקבלנות.

ספינות תופסות ומעבדות – ספינות אילו גם תופסות וגם מעבדות את הדגים. לרוב המתלמדים עובדים בעיבוד הדגים, ולאחר צבירת ניסיון עוברים לעבודות הסיפון השונות. נסה להמנע מחברות המשלמות לפי שעות, בדרך כלל השכר טוב יותר כשעובדים לפי אחוזים מהשלל או בקבלנות.

אצל רוב החברות השעות הן ארוכות, בדרך כלל כ-16 שעות ליום. דיור וכלכלה הם חינם (למעט מקרים חריגים) והשכר נע בין $3,000 ל- $4,000 לחודש. כאמור, העבודה היא בסביבה קרה מאוד ולכן יש להצטייד בביגוד מתאים לתקופה של 4 חודשים לערך.

בדרך כלל החברות השונות יקחו אותך מסיאטל לאלסקה על אחת מהספינות או יממנו כרטיס טיסה מסיאטל לאחת מערי אלסקה או למקום העבודה ובסיום החוזה ימומן גם הכרטיס חזרה. במידה והנכם מעונינים לחזור לפני תום החוזה, כרטיס החזרה יהיה על חשבונכם.

ספינות לעיבוד ומפעלים יבשתיים – עבודות אלו אינן כרוכות בלדוג דגים, אלא בלעבד אותם. ספינות העיבוד נמצאות בים או עוגנות בנמלים. העבודות הן בדרך כלל זהות ל-"ספינות תפוסות ומעבדות" רק שחלק מחברות אלו משלמות לפי שעות ולא לפי קבלנות או אחוז מהשלל.

מפעלים יבשתיים הם מפעלים לעבוד דגים הנמצאים לא רחוק מהנמלים. רובם משלמים לפי שעות ולא כולם משלמים עבור דיור וכלכלה. עבודות אלו זמינות ביותר, כשהחוזה הסטנדרטי הוא לשלושה חודשים.

בעד: זו יכולה להיות הרפתקאה משגעת עם אפשרות לחסוך אלפי דולרים בתקופה קצרה יחסית.
נגד: העבודה קשה, השעות ארוכות ולפעמים עלות הנסיעה תשולם מכיסכם (מתוך ארה"ב לאלסקה).

תגיות: , , .