עבודה בנורבגיה ציורי שמן

היי חברים, שמי חן לוין, השתחררתי מהצבא באוגוסט 2010, וכמו חברים רבים התחלתי בתהליכי קבלה לתפקידים שונים במשרד הביטחון.

לאחר תקופה של כשלושה חודשים, מצאתי את עצמי עובד בעבודה מועדפת משעממת ומתסכלת במשרד החינוך, עד שהגיע יום ראשון אחד בחודש נובמבר, שבו קיבלתי טלפון מחבר טוב מהצבא שהתקשר לשאול לשלומי ולבשר לי שהוא מצא עבודה בתחום עבודה בנורבגיה ציורי שמן, ואני שמעולם לא חשבתי לעבוד בחו"ל, שמעולם לא דמיינתי את עצמי כאיש מכירות?! ובטח לא באנגלית ( שהייתה אצלי ברמה של ילד בכיתה ד') אמרתי – "אני בא איתך".

ביום חמישי של אותו השבוע מצאנו את עצמנו עולים על מטוס לעבוד באוסלו עבודה בנורבגיה ציורי שמן – עיר מגורינו החדשה. וכך זה התחיל, הגענו לחברה, לדירה של צוותנו החדש "צוות אוסלו", שבה התקבלנו בברכה ובשמחה שבאמת לא ציפינו לה, ושעזרה לנו מאוד להתאקלם למקום והעבודה החדש.

תוך מספר ימים כבר עבדתי כסוכן לכל דבר, מכרתי תמונות!, דברתי אנגלית של ילד מפגר, היו כאלה שאפילו לא הבינו באיזו שפה אני מדבר אבל זה לא שינה את העובדה שאני מוכר.

חשוב לציין שכשהחלטתי לנסוע לנורבגיה, חשבתי שיהיה מדובר בתקופה של חודש – חודשיים של התנסות חדשה, אבל מלבד החוויה שמתי לב שהאנגלית שלי השתפרה בצורה מטורפת, שמתי לב שאני כל יום רואה ערים חדשות ונהנה מנופים מדהימים (טיול שאפילו לא תכננתי) ושאני פוגש אנשים חדשים ולעיתים גם מדהימים ביותר (בקרב צוות הסוכנים וגם הלקוחות האנגלים) אבל הכי חשוב, שמתי לב שאני מתחיל להרוויח לא רע, אפילו טוב………מאוד.

אחרי 4.5 חודשים התחלתי לתפקד כראש צוות, תקופה שנמשכה כ 6 חודשים נוספים שבה קיבלתי ועבר עלי המון מכל הבחינות האפשריות, שבסיומה (אחרי 10.5 חודשים) החלטתי להגשים את חלום ולנסוע לדרום אמריקה. וכך, אחרי התארגנות קצרה בארץ נסעתי לטיול החלומי שסיומו יהיה תלוי רק בי (ובטח שלא תלוי בחוסר בתקציב כמו מטיילים רבים). בסוף הטיול (אחרי כמעט שנה) ערכתי גיחה קצרה של 6 שבועות ישירות לנורבגיה כדי להגיד שלום לחברים וכדי לקנח בעוד כמה אלפי שקלים.

העבודה בנורבגיה ציורי שמן  עיצבה והשפיעה עלי מהמון בחינות – אם זה בעליה משמעותית של הביטחון העצמי, אם זה בעצמאות אישית מחוץ למסגרת צבאית או יכולת לעמוד מול אנשים ולשווק את עצמך, וכמובן השינוי המשמעותי מבחינה כלכלית.

ואם כמה כסף מעניין מישהו – אז כמו שאמרתי, ב- 11 חודשים הרווחתי סכום השווה ל- 2 מענקי עבודה מועדפת בכל חודש… והמבין יבין 🙂 אל תתבלבלו, אין פה קסמים או ניסים, מי שבא לעבוד – עושה כסף!!!

תגיות: , , .