עבודה בפינלנד לבעלי דרכון אירופאי

לאלה המחפשים עבודה בפינלנד המחזיקים בדרכון אירופאי, התהליך להצליח לעבוד באופן חוקי במדינה צפוי להיות הרבה יותר פשוט. כמעט כל ישראלי כיום מחזיק לפחות בסבא או סבתא אשר חיו באירופה והחזיקו בדרכון אירופאי, ועל כן הסיכויים להצליח להוציא אחד כזה בהחלט גדולים.

עם זאת, התהליך לוקח זמן ויכול להתפרס אפילו על שנה שלמה – כך שאם אתם מכוונים לזמן מסוים שתרצו לעבודה בו בפינלנד, עליכם להקדים את תהליך הוצאת הדרכון לפחות ב-10 חודשים. מרגע שיש לכם דרכון, עבודה בפינלנד לבעלי דרכון אירופאית תהיה חוויה שלא תצטערו עליה לרגע – היכולת להרוויח סכומי עתק ביחס לזו הקיימת בארץ (במיוחד לחבר'ה צעירים אחרי צבא או סטודנטים שאין להם עוד תואר) היא פשוט הבדל של שמים וארץ, ואם ניתן לעשות זאת תוך כדי שאנו נהנים ממדינה נהדרת עם אנשים חביבים מאוד כמו פינלנד – הרי שזהו המצב האידיאלי.

עצם היותי מחזיק בדרכון אירופאי מקנה לי את הרשות לעבוד בפינלנד?
התשובה לכך היא חד משמעית לא. בכל מצב, על מנת לעבוד במדינה זרה שאתה לא אזרח בה – הרי שעליך לקבל קודם כל אשרת עבודה מסודרת מהקונסוליה. עם זאת, עבודה בפינלנד לבעלי דרכון אירופאי מתאפשרת בהרבה מאוד מקרים באופן חוקי לחלוטין, ללא כל חשש.

ברוב המקרים בעלי הדרכון מצליחים להשיג את האשרה, אך לא כדאי לעבור את התהליך עצמאית וכן כדאי להתייעץ עם החברה ששולחת אתכם לעבודה על הדרכים והשיטות להשיג את האשרה באחוזים כמה שיותר גבוהים.

ומה בנוגע לעבודה לא חוקית בפינלנד? מהם הסיכונים?
אם אתם יוצאים לעבודה בפינלנד ובכל זאת, על אף היותכם בעלי דרכון אירופאי – לא הצלחתם להשיג את אשרת העבודה, תוכלו בכל זאת לעבוד במקום באופן לא חוקי. מידת הסיכון מאוד נמוכה להיתפס במקום כמו פינלנד (מה שלא נכון לעבודה במקום כמו ארצות הברית למשל), אך במידה ונתפסים בכל זאת – יש לשאת בתוצאות שהן בדרך כלל מסתכמות בגירוש מיידי מהמדינה וקבלת חותמת שחורה המונעת כניסה למדינה במשך עשר שנים מכאן ואילך. ייתכן וגם תיאלצו לשבת במשך כמה ימים בבית מעצר, עד שתגורשו למעשה מהמדינה.

תגיות: , , , .